Team trenerski

Akademii Głębokiej Ekologii

Ania Gierlińska

Ania Gierlińska

doktor filozofii, trenerka, edukatorka i publicystka. Inicjatorka i dyrektorka programowa w AGE. Przez wiele lat prowadziła warsztaty edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, Bardzo Zielone Szkoły, warsztaty i wykłady z obszaru zmian klimatu, warsztaty i szkolenia dla trenerów i aktywistów ekologicznych. Współpracowała z Ośrodkiem Działań Ekologicznych Źródła, Śląskim Ogrodem Botanicznym, jest szczególnie związana z Pracownią na rzecz Wszystkich Istot. Pracowała jako nauczycielka etyki i filozofii w liceach.

Ukończyła polsko-niemiecki kurs Pedagogiki Dzikiej Przyrody i Szkołę Treningu Grupowego, certyfikowana trenerka STOP.

Od trzech lat jest połową zespołu Akademii Jungowskiej, gdzie prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i grupy pracy ze snami.

Publikowała artykuły popularno-naukowe, eseje i recenzje w miesięczniku „Dzikie Życie”, kwartalniku „ALBO-ALBO”, w „Gazecie Wyborczej” i na swoim blogu „Z nurtem życia”.

Piotr Skubała

Piotr Skubała

Jest profesorem nauk biologicznych, Katedra Ekologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytetu Śląskiego, ekolog, akarolog (zajmuje się ekologią i systematyką roztoczy Oribatida), etyk środowiskowy, popularyzator nauki, edukator ekologiczny, działacz na rzecz ochrony przyrody; aktywista klimatyczny, „ethic expert” w Komisji Europejskiej w Brukseli (program HORIZON 2020), członek komisji ds. GMO i GMM przy Ministrze Środowiska, stały współpracownik miesięcznika „AURA. Ochrona środowiska” i miesięcznika „Dzikie Życie”, współorganizator Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono Mi”, organizator i współprowadzący spotkania Klubu Myśli Ekologicznej.

Danuta Nowak

Danuta Nowak

Pedagożka, trenerka, coach kryzysowy, animatorka społeczna. Absolwentka m.in: polsko-niemieckiego kursu Pedagogiki Dzikiej Przyrody, Szkoły Trenerów i Doradców Personalnych Elżbiety Sołtys oraz Akademii Coachingu (ICF).

Przez wiele lat związana z ruchem ekologicznym na Dolnym Śląsku. Jako specjalistka ds. edukacji ekologicznej pracowała m.in. w Karkonoskim Parku Narodowym, Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju, Ośrodku Twórczych Działań Edukacyjnych oraz wielu innych organizacji społecznych. Prowadzi warsztaty rozwojowe, coaching kryzysowy (środowiskowy i rozwojowy).

Z wyboru mieszka na wsi. Siłę i moc odzyskuje w przyrodzie – górach, lesie, w pracy w ogrodzie. W mądrości Rdzennych Ludów, rytuałach, inicjacjach szuka połączenia z ziemią przodków. Spotyka się w kręgach kobiet i mieszanych. Uczestniczyła w wielu wyprawach jaskiniowych (w tym eksploracyjnych) w Polsce i za granicą. Pasjonatka prostego życia blisko przyrody, bushcraftu, wszystkiego co naturalne: jedzenie, kosmetyki, farbowanie tkanin itp. Uwielbia pływanie, jazdę na rowerze, piesze wędrówki i taniec spontaniczny.

Dariusz Ptasiek Matusiak

Dariusz Ptasiek Matusiak

twórca programów o charakterze artystyczno-przyrodniczym. Od kilkunastu lat organizuje dla dzieci Zielone Szkoły i obozy letnie. Zasiada w zespole redakcyjnym miesięcznika „Dzikie Życie”. Od wielu lat związany z ruchem ekologicznym, w szczególności z Pracownią na rzecz Wszystkich Istot. Uczestnik wypraw teatralnych z Teatrem Węgajty.

Współtwórca Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”, którym kierował w latach 90-tych. Mieszka na wsi, gdzie uprawia ogród permakulturowy. Inspiracje czerpie z mądrości Ziemi oraz od rdzennych kultur, które posłużyły jako inspiracja w obozach dziecięco-młodzieżowych „Tropami Tęczowego Wojownika” . Kieruje Ośrodkiem Twórczych Działań Edukacyjnych, w ramach którego tworzony jest ośrodek Dom Spotkań Twórczych „Ptasia Dolina” w Górach Kaczawskich.  

Mieszko Stanisławski

Mieszko Stanisławski

filozof, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwent polsko-niemieckiego kursu Pedagogiki Dzikiej Przyrody oraz Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego Meritum. Przewodnik po dzikiej przyrodzie, trener edukacji ekologicznej, podróżnik, fotograf, muzyk. Ratownik GOPR i Instruktor Narciarstwa PZN.

Prowadzi leśne odosobnienia Vision Quest, wyprawy poza szlaki, warsztaty rozwojowe, zajęcia edukacji ekologicznej. Inspirację do pracy czerpie z praktyki buddyjskiej, głębokiej ekologii oraz rdzennych tradycji duchowych.  

Karolina Stanisławska

Karolina Stanisławska

Certyfikowana instruktorka hatha jogi, absolwentka fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dawniej tancerka teatru tańca, obecnie początkująca instruktorka narciarstwa.

Kiedy mogę, jestem z dala – od miasta, zgiełku, nadmiaru słów i zadań. Szukam harmonii w ruchu i bezruchu. W jodze i medytacji. Ciszę najchętniej przerywam pieśnią, bezruch tańcem. Koi mnie ogień w uśpionym lesie, łąki pełne ziół i swoboda lasu. Z każdym dniem uczę się żyć w uważności na drugiego człowieka, czerpać siłę od gór, płynność ruchu od rzeki, otwartość od bezkresnych przestrzeni – dla życia w pełni.